روند سفارش طراحی وبسایت

مراحل گوناگون و متنوعی طی میشود تا یک سایت اینترنتی مطابق با نیاز و سلیقه کارفرما طراحی و تحویل داده شود. یک سایت ایده آل که هم پاسخگوی نیاز مدیر وبسایت بوده و هم بتواند به صورتی بهینه اطلاعات لازم را در اختیار مخاطب وبسایت قرار دهد. ما در تمامی این مراحل در کنار شما خواهیم بود. شما برای آشنایی بیشتر با روند طراحی سایت اینترنتی در مماس وب میتوانید لیستی از مراحل ابتدایی و دریافت تا تحویل پروژه را در ادامه مشاهده بفرمایید.

تماس اولیه مشتری

تماس اولیه مشتری

در مرحله اول این “شما” هستید که مهمترین قدم را برمیدارید، یعنی “تصمیم برای داشتن یک وبسایت مدرن و کاربردی”، و “تماس با مماس وب”. بعد از تماس اولیه از طریق راه های ارتباطی معمول، بیشتر با انتظاراتی که شما از وبسایت آینده خود دارید آشنا خواهیم شد تا با در نظر داشتن چهارچوب کلی خواسته های شما بتوانیم به بهترین شکل پاسخگوی نیازتان باشیم. بررسی مسائلی نظیر اینکه آیا در حال حاضر وبسایت دارید و موارد کلی از این دست در این مرحله انجام خواهد شد.

مشاوره، نیازسنجی و هدف گذاری

مشاوره، نیازسنجی و هدف گذاری

طراحی سایتی ایده آل که پاسخگوی تمامی نیازهای شما باشد مستلزم داشتن اطلاعات بیشتری از زمینه فعالیت سایت در آینده و همچنین آشنایی با سلایق شما بعنوان صاحب امتیاز و مدیر وبسایت میباشد. در این مرحله اطلاعاتی جزئی تر از انتظارات شما از وبسایت، و همچنین نمونه سایت هایی که از نظر طراحی مورد پسند شما واقع شده اند دریافت میگردد تا بتوانیم برآورد بهتری از خواسته شما داشته باشیم. همچنین در آماده سازی پیش نیازهایی مانند هاست و دامین مناسب به شما مشاوره خواهیم داد تا در نهایت قرارداد طراحی سایت بین دو طرف منعقد گردد. پس از واریز پیش پرداخت طبق شرایط قرارداد، کار شما به جریان افتاده و در اولین قدم دامین یا نام وبسایت شما ثبت شده و صفحه پیش نمایش سایت شما روی آدرس اینترنتی مورد نظر بالا خواهد آمد تا مخاطبان شما در جریان قرار بگیرند که “به زودی” وبسایت شما در این آدرس در دسترس خواهد بود.

تحلیل، تحقیق و طراحی ساختار کلی

تحلیل، تحقیق و طراحی ساختار کلی

در این مرحله به تحلیل خواسته ها و انتظارات شما پرداخته، در بین منابع و نمونه های معتبر تحقیق میکنیم و بر طبق نتایج به دست آمده کار معماری و چیدمان اطلاعات (Information Architecture) وبسایت شما را انجام میدهیم تا بصورتی ایده آل پاسخگوی انتظارات شما و نیاز مخاطبان شما باشد. همچنین در این مرحله چهارچوب و ساختار کلی وبسایت شما بصورتی ساده روی کاغذ کشیده میشود (Wireframe) تا بتوانیم در مورد چیدمان و ساختار کلی سایت به تفاهم برسیم. هدف از کشیدن Wireframe پیدا کردن ساختار کلی سایت است و در این طرح جزئیات کار و رنگبندی لحاظ نمیشود. اینکار به شما بعنوان مدیر وبسایت آزادی میدهد تا بطور مشخص در مورد ساختار کلی سایت خود نظر داده و طبق سلیقه خود به چیدمان عناصر وبسایت بپردازید. ما هم برای کمک کردن به شما برای داشتن یک وبسایت استاندارد و بهینه کنارتان خواهیم بود. بعد از جلب رضایت نهایی شما در مورد ساختار و چیدمان کلی سایت، به مرحله بعدی، یعنی طراحی جزئیات گرافیکی و رنگبندی خواهیم رفت…

طراحی گرافیکی رابط کاربری

طراحی گرافیکی رابط کاربری

با توجه به اطلاعات ثبت شده در مراحل گذشته، و ساختار کلی سایت که در مرحله قبل با نظر شما چیدمان یافته، طرحی گرافیکی از ظاهر نهایی وبسایت شما را آغاز خواهیم کرد. در این مرحله جزئیات طراحی عناصر وبسایت و همچنین رنگبندی مناسب برای سایت شما با توجه به زمینه فعالیت آن، مورد توجه قرار گرفته و لحاظ میشود و تغییرات مورد نظر شما در چهارچوب قواعد کاری، تا زمان رسیدن به ساختار مورد نظر شما ادامه خواهد داشت. این مرحله تماما در نرم افزارهای گرافیکی متناسب انجام شده و خروجی نهایی آن، یک فایل گرافیکی است که پیش نمایشی از ظاهر نهایی سایت شما را به نمایش میگذارد. بعد از جلب رضایت کامل شما در مورد ظاهر وبسایت، طبق شرایط قرارداد، قسط دوم مبلغ مورد توافق دریافت شده و کد نویسی وبسایت شما آغاز خواهد شد.

کدنویسی و توسعه

کدنویسی و توسعه

با تکمیل شدن طراحی گرافیکی سایت، بخش مهمی از پروژه انجام شده و به سراغ بخش دیگر که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است میرویم، یعنی کدنویسی وبسایت شما. کدنویسی سایت شما در مماس وب بر طبق استانداردهای جهانی و با آخرین تکنولوژی ها نظیر HTML5 و CSS3 انجام شده و همچنین تمامی سایت های طراحی شده، واکنش گرا (Responsive) خواهند بود که باعث نمایش بهینه و ایده آل وبسایت شما در تمامی ابعاد صفحه نمایش در دستگاه های مختلف نظیر مانیتور کامپیوتر، تبلت و گوشی های هوشمند خواهد بود. این مورد با توجه به استفاده بالای مردم از گوشی های هوشمند بسیار حائز اهمیت بوده، و در کنار بهینه بودن کدنویسی، در مماس وب مورد توجه ویژه قرار میگیرد تا شما بهترین بازخورد را از وبسایت خود داشته باشید.

ارائه Demo و رفع باگ های احتمالی

ارائه  Demo و رفع باگ های احتمالی

بعد از کدنویسی کامل قالب وبسایت شما، نسخه پیش نمایش نهایی آن (Demo)، تحت دامین مماس وب بالا آمده و شما فرصت دارید تا قالب نهایی را بصورت کامل چک کرده و از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل کنید. اگر در این مرحله ایرادی مشاهده شد با گزارش آن به مماس وب، اقدامات لازم برای برطرف کردن آن بعمل خواهد آمد. بعد از اینکه سایت خود را بصورت کامل چک کردید و قالب، طبق موارد ثبت شده در مراحل قبلی مورد تایید نهایی شما قرار گرفت، مطابق با شرایط قرارداد قسط نهایی هزینه ها دریافت شده و وارد آخرین مراحل یعنی تحویل پروژه خواهیم شد.

نصب قالب بر روی آدرس اصلی + آموزش استفاده از امکانات سایت

نصب قالب بر روی آدرس اصلی + آموزش استفاده از امکانات سایت

قالب اختصاصی طراحی شده که در مرحله قبل مورد تایید نهایی شما قرار گرفته، بر روی آدرس اینترنتی (دامین) مورد نظرتان که در مراحل اولیه به ثبت رسیده بود، نصب شده و بالا خواهد آمد. از این پس سایت شما در دسترس مخاطبان میلیونی (و شاید هم میلیاردی) استفاده کننده از اینترنت بوده و همچنین تحت کنترل و مدیریت کامل شما قرار میگیرد اما شما برای استفاده از امکانات وبسایت به آموزشی هر چند جزئی نیاز دارید. در این مرحله هم مماس وب در کنار شما خواهد بود و طرز استفاده و بکارگیری امکانات وبسایت برای هر چه بهتر انجام شدن کارهایتان را آموزش خواهد داد. شما بعد از این مرحله قادر خواهید بود محتواهای قرار گرفته در سایت را با موارد مورد نظر خود جایگزین کنید، مقالات، اخبار و یا محصولات جدیدی به وبسایت خود اضافه کنید و بطور خلاصه، مدیریت کامل وبسایت خود را در دست بگیرید.

پشتیبانی سایت و کمک به پیشرفت شما

پشتیبانی سایت و کمک به پیشرفت شما

بعد از به پایان رسیدن مرحله قبل و تحویل نهایی پروژه، بطور معمول کار طراح وبسایت و کارفرما با هم به اتمام رسیده اما در مماس وب ما بعد از تحویل نهایی پروژه هم در کنارتان خواهیم بود و به شما کمک میکنیم تا با رعایت اصول و استانداردها، نتیجه بهتری از کار خود بگیرید و بتوانید با بهره گرفتن از وبسایت خود به گسترش هر چه بیشتر کسب و کارتان کمک کنید. در این مرحله شما مشتری دائمی “مماس وب” شده اید 😉.

تماس با ما

این شروع همکاری و البته دوستی ماست؛ زمانی که شما از خواسته ها و نیاز خود برای طراحی وبسایت به ما میگویید.
با ارسال پیام از طریق فرم تماس, اولین قدم را برای شروع یک همکاری به یاد ماندنی بردارید. با خوشحالی, شما را در تمامی مراحل ثبت تا پیاده سازی نهایی پروژه همراهی خواهیم کرد.
طراحی وب سایت شما

مماس با اوج منحنی هنر و تکنولوژی